W88 nie będzie już sponsorem Aston Villa

w Sponsoring, autor:

Angielski klub Aston Villa ogłosił, że współpraca, w ramach której bukmacher W88 był głównym sponsorem pojawiającym się na froncie koszulek wraz z końcem obecnego sezonu Premier League dobiegnie końca. Poinformowano jednocześnie miejsce zakładów wzajemnych W88 zajmie firma Cazoo zajmująca się leasingiem aut używanych,

Krótka współpraca W88 i Aston Villa

Azjatycka marka zakładów wzajemnych pojawiła się na koszulkach Aston Villi wraz z początkiem sezonu 2019/2020. Klub mający swoją siedzibę w Birmingham w zeszłym roku awansował do Premier League, a kontrakt z bukmacherem miał mu pomóc w utrzymaniu budżetu oraz w walce o utrzymanie w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Dla klubu nie była to pierwsza umowa z podmiotem branży hazardowej. Logo zakładów bukmacherskich było na froncie koszulek od sezonu 2016/17 kiedy to Aston Villa podpisało umowę z 32Red, a następnie z firmą Unibet. Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów roczna współpraca z W88 warta była 6 milionów funtów brytyjskich. Z powodu epidemii koronawirusa i późniejszego niż pierwotnie to zaplanowano zakończenia sezonu obie strony zdecydowały się o przedłużyć istniejącą umowę i jej trwanie ma obowiązywać aż do 38 kolejki Premier League obecnego sezonu.

Nowy sponsor aktywnie wchodzi do klubów Premier League

Cazoo jest dynamicznie rozwijająca się firmą, której działanie opiera się na wynajmie samochodów używanych. Niedawno Cazoo poinformował, że został głównym sponsorem innego klubu z Premier League, Evertonu. Roczna umowa ma być warta podobno 10 milionów funtów. 

Trudne zadanie Aston Villi

Aston Villa zajmuje obecnie 19. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Do rozegrania zostało jeszcze sześć kolejek, aby się utrzymać klub musi znaleźć się na co najmniej 16. miejscu, do którego traci aktualnie 1 punkt.