UK: BetUK oficjalnym bukmacherem QPR

w Sponsoring, autor:

Queens Park Rangers ma nowego oficjalnego bukmachera. Po wycofaniu się z brytyjskiego rynku należącego do grupy LeoVegas operatora Royal Panda, jego miejsce zajęła inna marka tego gamingowego konsorcjum – BetUK. Umowa QPR z po części nowym partnerem ma obowiązywać do końca obecnego sezonu. 

Royal Panda opuszcza rynek na Wyspach po zaostrzeniu regulacji dotyczących operatorów zakładów bukmacherskich. Operator ma zakończyć swoją działalność w Wielkiej Brytanii z dniem 31 stycznia 2020 roku. Niemniej, umowa pomiędzy QPR a właścicielem marki Royal Panda, LeoVegas będzie kontynuowana. 

Na mocy umowy pomiędzy obydwoma podmiotami, logotyp BetUK ma pojawić się na koszulkach noszonych przez piłkarzy londyńskiego klubu i ma być tam obecny co najmniej do końca trwających rozgrywek. Pojawi się on również w różnych punktach stadionu Kiyan Prince Foundation Stadium, na obiekcie treningowym oraz na licznych materiałach promocyjnych klubu.

Na temat współpracy z BetUK wypowiedział się dyrektor handlowy QPR, Euan Inglis: „Royal Panda byli wspaniałym partnerem przez ostatnie 2,5 sezonu. Mimo iż do końca sezonu miejsce Royal Panda zajmie BetUK.com, nasz związek z grupą pozostanie utrzymany z BetUK.com na pokładzie”.

Co ciekawe, każdy kibic QPR, który zakupił koszulkę z logo Royal Panda będzie mógł dokonać wymiany znajdującego się na nim logo na BetUK.com, absolutnie za darmo. Całą akcję skomentował rzecznik bukmachera: „Chcieliśmy dać wszystkim kibicom okazję do dopasowania swoich koszulek z tym co noszą piłkarze. Ważną sprawą jest dla nas stworzenie silnej więzi między BetUK, klubem i kibicami. Nie możemy się doczekać aż zapoznamy się z klubową kulturą i rzeszą fanów.”

Naszym zdaniem

Stało się. Royal Panda jako kolejny w ostatnim czasie bukmacher opuszcza Wyspy Brytyjskie. Jak pisaliśmy już wcześniej, przyczyną takiego stanu rzeczy były wymagające regulacje wprowadzone przez Brytyjską Komisję Hazardową. Rynek Brytyjski pozostanie jednak najprawdopodobniej jednym z głównych rynków hazardowych świata gamingu, o czym świadczy m. in. kontynuacja współpracy bukmacherów z klubami Premier League i Championship. Nie wiadomo jednak czy z czasem nie zostaną wprowadzone legislacje utrudniające lub uniemożliwiające współpracę pomiędzy operatorami gamingowymi a podmiotami sportowymi. Ewentualne wprowadzenie tego typu zapisów ustawowych byłoby ogromnym ciosem w brytyjski sport.

Źródło: https://www.gamblinginsider.com/news/8516/betuk-takes-up-queens-park-rangers-sponsorship-deal
https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/01/30/betuk-replaces-royal-panda-as-qprs-official-betting-partner/