Pinnacle wesprze nową ligę CS: GO

w Sponsoring, autor:

Jeden z najbardziej cenionych bukmacherów na świecie, Pinnacle, ogłosił, że będzie oficjalnym bukmacherem nowopowstałych rozgrywek w Counter Strike: Global Offensive, ligi Flashpoint. W ramach współpracy, znany operator ma sponsorować mecze oraz wystawiać kursy na zakłady na żywo.

Szefowa Pinnacle, Paris Smith, skomentowała nowe partnerstwo zarządzanej przez siebie firmy: „Zamiłowanie Pinnacle do esportu przez ostatnią dekadę nauczyło nas zawsze przyglądać się możliwościom poprawy wrażeń klientów i w dalszym ciągu budujemy naszą obecność w tej społeczności. Podczas gdy wkładamy mnóstwo pracy z własnej inicjatywy, by zapewnić, by to się udało, partnerstwo z Flashpoint jest również integralną częścią dążenia do osiągnięcia tego celu”.

Smith dodała: „Od początku byliśmy ukierunkowani na wspieranie wzrostu branży i rozwijanie społeczności esportowej. Mamy na koncie spore osiągnięcia i jesteśmy podekscytowani, tym co czeka nas na kolejnym etapie”.

Flashpoint powstał 5 lutego tego roku jako pierwsza liga CS: GO należąca bezpośrednio do zespołów. Tym samym organizacje biorące udział w tych rozgrywkach posiadają jednocześnie większość udziałów w tym cyklu. Łączna pula nagród I edycji serii Flashpoint ma wynieść 2 miliony USD.

Temat współpracy z Pinnacle omówił również Kent Wakeford, współzałożyciel organizacji Gen.G, która bierze udział w tej lidze: „Jesteśmy zachwyceni mogąc partnerować Pinnacle, który widzi naszą wizję silnej i zyskownej ligi CS: GO, tworzonej dla fanów. Wierzymy, że mamy jedną z najciekawszych lig na świecie, która rozwinie nowe pokolenie talentów i graczy. Chcemy, by nasi fani wchodzili w interakcję z Flashpoint w niespotykane dotąd sposoby. Pinnacle zapewni nam ten poziom zaangażowania.”

To nie pierwsza tego typu inicjatywa wspierana przez Pinnacle. W marcu ubiegłego roku, brytyjski operator został oficjalnym bukmacherem Esports Championship Series. W ramach tych rozgrywek zorganizowany ma zostać turniej Pinnacle Open w Los Angeles, w którym udział ma wziąć 8 zespołów. Zwycięzcy mają zapewnić sobie udział w lidze Flashpoint. 

Naszym zdaniem

Powstanie rozgrywek Flashpoint to kolejny duży krok na drodze rozwoju e-sportu. Współpraca z Pinnacle powinna przynieść wymierne korzyści obydwu podmiotom. Samo CS: GO wydaje się być wyjątkowo atrakcyjne dla sponsorów z branży bukmacherskiej, również w Polsce – w końcu często informujemy o nowych umowach na linii bukmacher – organizacja. Doskonałym przykładem jest ostatnia kooperacja pomiędzy operatorem forBET a x-kom AGO. To tylko jedna z wielu takich umów na polskim rynku. Esport wydaje się więc mieć świetlaną przyszłość i już wkrótce powinien przeniknąć do mainstreamu.

Źródło: https://esportsinsider.com/2020/03/flashpoint-pinnacle/
https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/03/06/pinnacle-backs-flashpoint-csgo-league/