IMG ARENA nowym partnerem siatkarskiej CEV

w Sponsoring, autor:

Znany serwis zajmujący się obsługą danych z wydarzeń sportowych, IMG ARENA, nawiązał długoterminowe partnerstwo z Europejską Konfederacją Siatkówki (CEV). Umowa ma obejmować możliwość udostępniania operatorom zakładów wzajemnych streamingu zakładów na żywo oraz praw do danych z rozgrywek siatkówki halowej, plażowej i na śniegu, organizowanych przez CEV. Są wśród nich mistrzostwa Europy EuroVolley oraz siatkarska Liga Mistrzów. Federacja zrzesza łącznie 56 krajowych związków, w tym również nasz rodzimy PZPS.

Na temat współpracy wypowiedzieli się włodarze obydwu podmiotów. Wiceprezes i dyrektor zarządzający IMG ARENA, Freddie Longe powiedział: „Czujemy się uprzywilejowani i podekscytowani mogąc ogłosić nasze partnerstwo z CEV. Siatkówka to sport popularny na całym świecie, a CEV prowadzi jedne z najbardziej ekscytujących rozgrywek, które dyscyplina ta oferuje. Operatorzy informują nas, że siatkówka ma spory niewykorzystany potencjał i według przedstawicieli branży zyska na ulepszonych rozwiązaniach dla zakładów sportowych. Nasze zaangażowanie w ten sport pozwoli nam w znaczący sposób poprawić interfejs bukmacherski i zwiększyć zaangażowanie w jej społeczność żarliwych fanów”.

Prezes CEV, Aleksandar Boričić również skomentował nową umowę prowadzonej przez niego federacji: „Partnerstwo z IMG Arena w ramach dystrybucji naszych praw do streamingu na żywo i praw do danych dla zakładów bukmacherskich, to istotny strategiczny krok dla CEV. IMG ARENA ma spore osiągnięcia we współpracy z federacjami i międzynarodowymi organizacjami sportowymi w ramach ochrony i rozwoju sportu, poprzez ich innowacyjne produkty i rozwiązania. Zdajemy sobie sprawę z korzyści długofalowej współpracy, a w IMG Arena znaleźliśmy partnera z przyszłościowym podejściem do naszego sportu dla kolejnego pokolenia fanów”.

Na podstawie umowy z CEV, IMG Arena uzyska wszelkie prawa sponsorskie w ramach zakładów bukmacherskich na wszystkie wydarzenia pod szyldem tej konfederacji. Firma ta ma również ważne umowy z organizatorami takich rozgrywek jak Serie A, FA Cup, SPFL, UFCATP i PGA.

Naszym zdaniem

Obsługa danych stała się jedną z najważniejszych kwestii w nowoczesnym sporcie. Wiedzą o tym zarówno organizacje sportowe, jak i operatorzy zakładów wzajemnych. Organizacje takie jak IMG ARENA, Sportradar, czy Genius Sport, zajmują się gromadzeniem i analizą danych. Zapewniają w ten sposób nie tylko jeszcze lepsze wrażenia dla fanów sportu, ale również dbają o uczciwość w tej dziedzinie poprzez monitorowanie kursów i wychwytywanie podejrzanej aktywności. Działalność tych firm już teraz stała się nieodłącznym elementem globalnych rozgrywek i zakładów bukmacherskich. 

Źródło: https://www.imgarena.com/news/view/img-arena-scores-long-term-partnership-with-european-volleyball-confederation