E-sport: 1xBet sponsorem tytularnym Natus Vincere

w Sponsoring, autor:

Bukmacher 1xBet podpisał umowę sponsorską z ze znaną organizacją e-sportową Natus Vincere. Dwie znane marki podpisały umowę partnerską na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.

Na podstawie porozumienia pomiędzy podmiotami, 1xBet będzie wspierał zespoły e-sportowe NAVI reprezentujące tę organizację w takie gry jak CS: GO czy DoTA 2. Jednocześnie NAVI i 1xBet mają w planach liczne kampanie promocyjne.

Na temat współpracy zdążyli wypowiedzieć się już osoby decyzyjne obydwu marek. „Jeśli ktoś by mi niedawno powiedział, że NAVI będzie współpracowało z 1xBet, jedną z największych firm bukmacherskich na świecie i partnerem takiego klubu-ikony jak FC Barcelona, nie uwierzyłbym w to. Teraz stało się to rzeczywistością, a partnerstwo pomiędzy NatusVincere i 1xBet niezwykle nas zainspirowało. Witamy w #NAVINATION!” – powiedział szef Natus Vincere, Jewhen Zolotarow.

Wtórowali mu przedstawiciele 1xBET, którzy w oświadczeniu napisali: „1xBet od wielu lat skupia się na wspieraniu e-sportu, który należy do najszybciej rozwijających się branży bukmacherskich. Zawody w różnych dyscyplinach przyciągają codziennie uwagę setek tysięcy fanów z całego świata. Bardzo podoba nam się ta dynamiczna branża, a 1xBet spodobał się pomysł na współpracę z organizacją e-sportową, która jest znana na całym świecie. Pełna nazwa NatusVincere oznacza „urodzeni, by zwyciężać. To idealnie opisuje nasze grono odbiorców – graczy, którzy obstawiają e-sport i inne sporty z 1xBet każdego dnia.”

We wrześniu ubiegłego roku głośno było o zawieszeniu współpracy z 1xBet przez czołowe angielskie kluby – Liverpool FC, Chelsea Londyn i Tottenham Hotspur. Powodem był brak odpowiedniej licencji na działalność na Wyspach Brytyjskich, przez co kluby zostały upomniane przez UK Gaming Commision. Tamtejszy regulator posądził rosyjskiego bukmachera o dopuszczanie do gry nieletnich, kasyno z roznegliżowanymi krupierkami oraz wystawianie w ofercie zakładów na walki kogutów.

Naszym zdaniem

Współpraca z NAVI to kolejny śmiały krok 1xBet, po tym jak rozpoczął ekspansję na rynki afrykańskie, dzięki otrzymaniu licencji na prowadzenie zakładów w Nigerii. Niemniej, praktyki tego bukmachera od dłuższego czasu budzą wiele wątpliwości. Pytanie więc brzmi czy na współpracy z rosyjskim bukiem nie ucierpi wizerunek popularnej organizacji e-sportowej. Jasne jest jednak, że nie stracą na tym jej portfele.

Źródło: https://www.gamblinginsider.com/press/8442/1xbet-becomes-the-title-partner-of-the-esports-organization-natusvincere