188BET oficjalnym sponsorem wyścigów F1 w Azji

w Sponsoring, autor:

Zarząd Formuły 1 poinformował, że porozumiał się z 188BET w sprawie 5-letniej umowy obejmującej wyścigi w Azji. Umowa zaczęła obowiązywać w momencie jej podpisania i ma być ważna aż do końca sezonu 2024. W jej ramach logo bukmachera ma pojawiać się podczas transmisji w krajach azjatyckich.

Partnerstwo pomiędzy obydwoma podmiotami ma również apewnić 188BET miejsce na wirtualnych reklamach podczas wyścigów, a także na platformach cyfrowych F1, w tym również w mediach społecznościowych.

Ponadto w ramach partnerstwa 188BET będzie wyłącznym właścicielem aplikacji F1 Play na rynek zakładów bukmacherskich w Azji, a do tego zyska dostęp do oficjalnych danych bukmacherskich autorstwa Sportradar.

Umowa może przynieść 188BET spore korzyści, tym bardziej, że rok 2019 był dla Formuły 1 pod wieloma względami rekordowy. Znacznie wzrosła między innymi liczba widzów zgromadzonych podczas wyścigów.

Dyrektor zarządzający F1 ds. operacji komercyjnych, Sean Bratches, powiedział: „Rok 2019 był kolejnym wspaniałym rokiem dla Formuły 1 i cieszymy się, że podczas naszych 21 wyścigów dołączyło do nas ponad 4 miliony fanów, notując większą liczbę widzów niż w roku ubiegłym i bijąc przy rekord Grand Prix Włoch, w którym uczestniczyło 200 000 widzów.”

Bratches dodał, że: „Naszą misją jest wystawienie najlepszego spektaklu wyścigowego na świecie i zapewnienie naszym fanom wrażeń, których nigdy nie zapomną. Dlatego też jesteśmy zachwyceni widząc, w oparciu o badania przeprowadzone na miejscu, że kibice biorący udział w tych wydarzeniach są zadowoleni przez cały weekend wyścigów i dołożymy wszelkich starań, by w dalszym ciągu tak się czuli.”

Naszym zdaniem

W światowym sporcie standardem stało się, że wielkie marki przyciągają bohatych inwestorów. Do najhojniejszych w tym gronie należą operatorzy zakładów bukmacherskich, którzy obejmują patronat nad każdym większym wydarzeniem sportowym – niedawno informowaliśmy m. in. o wsparciu ME w piłce ręcznej przez bukmachera Unibet. Naszym zdaniem, tego typu współpraca przynosi bardzo wiele dobrego dla świata sportu, przede wszystkim w kwestii tak ważnych finansów, bez których organizacja dużych imprez nie byłaby możliwa.

Źródła: https://insidersport.com/2020/01/10/188bet-clutches-official-f1-asia-sponsorship/
http://www.sportspromedia.com/news/formula-one-188bet-asia