Zdjęcia z dzieciństwa – cz.1

w Raporty, autor:

Postanowiliśmy, że w czasie sprawdzimy jak wyglądały serwisy online bukmacherów w swoich pierwszych latach funkcjonowania. Wątek podzieliliśmy na kilka części. Dziś przyjrzymy się markom: etoto, milenium. totolotek i LVBET. A jutro pokażemy jak zmieniały się największe dziś polskie serwisy bukmacherskie, czyli forBET, FORTUNA i STS.

Totolotek

Totolotek jest najstarszym polskim bukmacherem, a jednocześnie jest firmą, która przechodziła najwięcej zmian w ostatnich latach. W trakcie ostatnich trzech lat firma prezentowała użytkownikom całkowicie nowy wygląd serwisu. Ostatnia zmiana w 2019 roku była spowodowana faktem, że Totolotek został przejęty przez spółkę Merkur Sportwetten GmbH należącą do niemieckiej grupy Gauselmann AG. Stąd między innymi rebranding, który wiązał się z dodaniem charakterystycznego słońca do logo firmy. Polecamy przyjrzeć się właśnie zmianom logo, ponieważ w tym przypadku dużo mówiły o strukturze właścicielskiej. Pomarańczowy podkreślnik, który widzieliśmy w ostatnich latach przy napisie totolotek był znakiem rozpoznawczym greckiej grupy Intralot, która od 2005 do 2019 roku była właścicielem serwisu.

Milenium

Bukmacher Milenium to najbardziej zastanawiający nas przypadek, bo w porównaniu z innymi bukmacherami ich strona główna w 2013 wyglądała naprawdę bardzo dobrze. Do tego dochodziła możliwość poruszania się po serwisie w wersji przystosowanej do komórek, co w tym czasie nie było standardem. Niestety w kolejnych latach zmiany w Milenium nie przynosiły żadnych interesujących nowości. Dość charakterystyczny dla Milenium przez dłuższy okres był fakt, że na banerach reklamowych umieszczano atrakcyjne modelki. Nie oceniamy, ale z pewnością nie wszyscy mieli podobne podejście. Większa zmiana wyglądu nastąpiła w 2019 i czy efekty są dobre? pozostawiamy to Waszej ocenie.

etoto

„etoto legalny polski bukmacher” ten zwrot zapewne zna większość fanów sportu, bynajmniej nie za sprawą oferty zakładów wzajemnych, ale przede wszystkim dzięki polityce marketingowej prowadzonej przez etoto przez ostatni rok. Zakłada ona szeroką ekspozycje na kanałach youtubowych oraz wykorzystanie wizerunku popularnych dziennikarzy jako ambasadorów marki. Wiele osób ma wątpliwości, czy takie podejście jest skuteczne w prowadzeniu działalności bukmacherskiej, ale jednego etoto nie można odmówić: to właśnie ten serwis przeszedł w ostatnich latach największe zmiany wizualne. Po pierwsze zmianie uległo logo bukmachera, po drugie zupełnie inne kolory dominują w serwisie online. Pytanie tylko czy dzięki temu oferta etoto stała się lepsza z punktu widzenia użytkownika. W trakcie zbierania materiału do tego artykuły trafiliśmy na ciekawą rzecz. Klikając na zdjęcie podpisane BVB – Real znajdziecie informację jaki kurs oferowało etoto na zwycięstwo Borussi w meczu, w którym przeszedł do historii polskiej i światowej piłki ze względu na wyczyn Roberta Lewandowskiego, który strzelił wówczas 4 bramki.

LVBET

Pomimo, że zakłady bukmacherskie LVBET mają najkrótszy staż spośród sprawdzanych przez nas w tej części to jednak serwis ma już za sobą kilka poważniejszych zmian. Tym najbardziej znaczącym była zmiana logo na początku 2019 roku, którą przy okazji wykorzystano do odświeżenia wyglądu strony internetowej. Serwis lvbet wystartował w 2016 roku, ale zapewniamy, że był to wówczas bardzo ciężki w obsłudze serwis. Co ciekawe pierwsze prace trwały już od końca 2015 r. Wówczas pod wpisaniu adresu lvbet.pl wyświetlało się intro z logo bukmachera, natomiast w kolejnych miesiącach użytkownicy informowani byli o trwających pracach nad serwisem i możliwości zapisania się do newslettera.