Bukmacherzy w czasie kwarantanny – FORTUNA

w Raporty, autor:

Drugim legalnym operatorem, którego sprawdzamy pod kątem oferty w czasie epidemii jest FORTUNA. Sytuacja na świecie zmienia się na tyle dynamicznie, że w momencie kiedy publikowaliśmy pierwszy tekst z serii to trwały jeszcze rozgrywki ligi rosyjskiej i ligi ukraińskiej, natomiast stan dzisiejszy jest taki, że rozgrywane są jedynie spotkania ligi białoruskiej i ligi tureckiej. Widzimy, że bukmacherzy coraz więcej uwagi poświęcają sportom wirtualnym oraz turniejom esportowym. Tym bardziej, że trwa liga ESL Pro League Counter Strike: Global Offensive, która zanotowała najlepsze wyniki oglądalności w historii. Więcej o tym jak esport zyskuje na znaczeniu w czasie epidemii piszemy w tym miejscu. FORTUNA też musiała przejść na nowy tryb funkcjonowania, a o tym jak to zrobiła posłuży nam porównanie wyglądu strony głównej z dnia 29 lutego, a z tym dzisiejszym.

Przede wszystkim zespół tego bukmachera postanowił zwiększyć ekspozycję promocji happy hour oraz zmienić zasady jej funkcjonowania. Trzeba zaznaczyć, że nowe zasady są korzystne dla użytkowników. Od 16 lutego gracze mogą skorzystać z podwyższonych wygranych 24 godziny na dobę w przypadku zakładów PRE MATCH i w godzinach 10:00 – 22:00 w przypadku zakładów live. To interesujące podejście, bo większość zakładów w Polsce starało się nakłonić użytkowników do korzystania z innych form rozgrywek, natomiast fortuna wciąż stawia na tradycyjna sportowe zakłady bukmacherskie. 

Zmiana ekspozycji na stronie głównej FORTUNA

Wygląd serwisu FORTUNA 27 lutego 2020 r.
Wygląd serwisu FORTUNA 19 marca 2020 r.

Drugim punktem rzucającym się w oczy jest liczba komunikatów na stronie głównej. Firma prowadzona przez Konrada Komarczuka posiada największą liczbę punktów stacjonarnych wśród legalnych polskich bukmacherów i w miniony weekend podjęła trudną decyzję o zamknięciu lokali naziemnych przynajmniej do 27 marca 2020 r. 

Sporty wirtualne w FORUTNIE

Oczywiście bukmacher nie zrezygnował z promowania sportów wirtualnych. Co więcej dołączył do nich program bonusowy wirtualny bezpiecznik, który polega na tym, że w przypadku postawienia nietrafienia kuponu o wartości minimum 10 zł, FORTUNA przyznaje na konto bonusowe 10 zł, które można wykorzystać na obstawianie dowolnego zdarzenia dostępnego w ofercie tego bukmachera.

W wirtualach użytkownicy mogą wybrać spośród sześciu sportów: piłki nożnej, wyścigów konnych, wyścigów psów, wyścigów samochodowych, meczów żużla oraz tenisa. Wirtualne spotkania piłki nożnej rozgrywane są co trzy minuty, a pełny harmonogram dostępny jest na bieżąco na stronie. W spotkaniach uczestniczą zespoły międzynarodowe reprezentujące wybrane miasto oraz drużyny reprezentacji krajowych. Niestety rynki nie są rozwinięte w zadowalający sposób, ponieważ mamy dostęp do obstawienia 28 zdarzeń w tym: rezultatu w formule 1×2, 10, 02 i 12, łącznej liczby bramek, dokładnego wyniku oraz zakładów typu over/under na 2,5 bramki.
Podobnie do siebie działają wyścigi koni, psów i samochodowe. Wydarzenia również rozgrywane są co 3 minuty, ale w tym przypadku mamy możliwość obstawienia jedynie trzech zdarzeń: na zajęcie miejsca pierwszego, zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc oraz na znalezienie się na podium.
Żużel rozgrywany jest również w trzyminutowym odstępie czasowym, ale tutaj kupony można stawiać jedynie na zwycięzcę lub na zajęcie miejsce w czołowej dwójce.
Więcej możliwości przynoszą mecze wirtualnego tenisa, ponieważ użytkownicy mogą obstawić rezultat końcowy, rezultat z gemie oraz liczbę punktów w meczu.
W przypadku wątpliwości wszystkie wyniki dostępne są na specjalnej podstronie.

Zakłady na żywo

streamy online w serwisie FORTUNA

Nieźle prezentuje się oferta na zakłady live. Od dawna wiadomo, że STS, FORTUNA i iforBET pod tym względem są na wysokim poziomie i w obecnej sytuacji nie można być zawiedzionym tym co dostępne jest w zakładce na żywo. Tym bardziej, że jak już wspominaliśmy jedną z lig, które kontynuują rozgrywki jest liga białoruska, której mecze można oglądać za pośrednictwem FORTUNA TV, więc dodatkowy plus, że w sytuacji wzmożonych aktywności graczy na ligi mniej popularne na co dzień, na stronie FORTUNY możemy obstawiać zakłady live na tę jedną z dwóch grających europejskich lig.
Kolejnym plusem są transmisje z wydarzeń esportowych w tym z najważniejszego obecnie turnieju ESL Pro League. Niestety liczba rynków nie powala na kolana, ale mimo wszystko fani esportu mogą być zadowoleni.