Prezes Totolotka odchodzi z firmy

w Polska, autor:

Dobiegający powoli końca 2019 rok był rokiem ogromnych zmian u bukmachera Totolotek S.A. Najstarszy w Polsce operator zakładów wzajemnych został przejęty przez niemiecką grupę Gauselmann, która na rynku bukmacherskim funkcjonuje od przeszło sześciu dekad. Nowi właściciele niemal natychmiast wzięli się za wprowadzanie daleko idących zmian, na czele z rebrandingiem i aktualizacją sprzedaży usług zarówno w Internecie, jak i w punktach naziemnych. Zmiany nie ominęły także struktur kadrowych tej firmy, w tym dotychczasowego prezesa jej zarządu.

Adam Lemantowicz, bo o nim mowa, stał na czele Totolotka od 2012 roku, a więc przeprowadził ją przez lata zmian oraz mniejszych i większych kryzysów, w międzyczasie przez cztery lata pełniąc funkcję dyrektora generalnego greckiej spółki Intralot, która była poprzednim głównym akcjonariuszem tej marki. 

Na tym jednak nie kończą się zmiany kadrowe w Totolotku. Poza Lamentowiczem, z firmy odchodzi również odpowiedzialny za działalność online Radosław Budnik, wyróżniony w marcu tego roku nagrodą dla najlepszego Affiliate Managera AD 2018 przez branżowy portal www.legalnibukmacherzy.pl. Jasne jest także, że redukcje etatów nie ominą także niższych szczebli firmy, w tym również w dziale bukmacherskim, a część jego dotychczasowych obowiązków przejęta zostanie przez niemiecką centralę.

Bukmacher Totolotek

Totolotek S.A. to najdłużej działający legalny polski bukmacher, który na naszym rodzimym rynku działa od 1992 roku. Prowadzi swoją działalność zarówno przez Internet, jak i w sieci punktów stacjonarnych, na które składa się blisko 250 jednostek w całym kraju. Od 2017 roku jest oficjalnym sponsorem rozgrywek o Totolotek Puchar Polski. 

Naszym zdaniem

Mimo iż najkorzystniej byłoby, gdyby możliwie jak największa część kapitału operatorów zakładów bukmacherskich w kraju była w polskich rękach, jasne jest, że w gospodarce wolnorynkowej nie da się uniknąć wykupywania niektórych rodzimych spółek przez inwestorów z zagranicy. Jakby nie patrzeć, Totolotek od lat należał do innego zagranicznego podmiotu, wspomnianej wcześniej greckiej grupy Intralot. Pozostaje więc mieć nadzieje, że gruntowna restrukturyzacja i rebranding marki odbędzie się z korzyścią dla zarejestrowanych klientów bukmachera oraz przy możliwie najmniejszych stratach dla zatrudnionych w firmie pracowników.

Źródło: http://interplay.pl/duze-zmiany-kadrowe-w-totolotku-adam-lamentowicz-odchodzi-z-firmy/