STS przejmuje Betsys

w Polska, autor:

Niezwykle ważną transakcję, z punktu widzenia dalszego rozwoju i ekspansji, dopiął w tym tygodniu największy polski bukmachera STS. Spółka zakładów wzajemnych przejęła czeskiego dostawcę oprogramowania spółkę Betsys. Czeska firma chwali się na swojej stronie, że jest największym dostawcą rozwiązań bukmacherskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Betsys w swojej ofercie posiada usługi i produkty, które pozwalają na zapewnienie rozwiązań zakładów live, wirtualnych, online oraz retail. Jak podkreślono w komunikacie na stronie STS, dla bukmachera inwestycja jest ważna między innymi dlatego, że zapewnia dalszy dynamiczny rozwój spółki.

STS z własnym systemem

Sfinalizowaliśmy przejęcie spółki Betsys, w której STS ma już większościowy pakiet akcji. To niezwykle ważna inwestycja, która zabezpiecza nasz dalszy rozwój. Własny system bukmacherski i możliwość jego rozwijania w trybie inhouse jest kluczową przewagą w naszej branży i szeroko rozumianym e-commerce. Już ponad 85% przychodów generujemy w kanałach online, zatem dalszy wzrost znaczenia rozwiązań IT ma dla nas znaczenie strategiczne. Autorską technologią i platformą mogą pochwalić się wyłącznie najlepsze europejskie firmy bukmacherskie. To kolejnym obszar, który wyraźnie wyróżnia nas od pozostałych operatorów zarówno w Polsce, jak i w Europie

Mateusz Juroszek, prezes STS.

Z usług Betsys korzysta między innymi największy operator w Czechach – spółka Sazka, która odpowiada za 90% rynku loterii u naszych południowych sąsiadów. Co ciekawe betsys dostarcza również rozwiązania największemu rywalowi STSów w Polsce, czyli spółce FORTUNA. Oprócz tego wśród podmiotów, które są obsługiwane przez czeską spółkę znajdziemy: Otobet z Kostaryki, startipbet z Czech, synottip i tipsport ze Słowacji. Wśród klientów znaleźć można było również polskie Milenium, ale jak wiadomo tym jednym z najstarszych polskich bukmacherów nie udało się przetrwać kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Betsys posada swoje biura w Wielkiej Brytanii, Czechach i Polsce. Łącznie w Betsys i bezpośrednio w STS blisko stu specjalistów od technologii dba o rozwój autorskiego systemu bukmacherskiego. 

Integracja Betsys z STS jest nie tylko potwierdzeniem wysokiej jakości naszych usług, ale przede wszystkim pozwala na poszerzanie kompetencji w dynamicznie rosnącym sektorze rozwiązań IT dla branży bukmacherskiej. Betsys jako część Grupy STS ma zapewniony stabilny wzrost oraz możliwość kreowania i rozwijania istotnych przewag konkurencyjnych bukmachera w zakresie technologii

Jiri Najman, prezes Betsys.

Kolejny krok w kierunku rozwoju w Europie.

Z pewnością inwestycja pomoże STS-om w rozwoju swojej oferty. Tym bardziej, że bukmacher na początku 2019 roku ogłosił, że rozpoczął działalność na 11 rynkach bukmacherskich w Europie. O tym, że Spółka poważnie myśli o zwiększeniu swojego znaczenia na Starym Kontynencie świadczy między innymi fakt podpisania umowy z powszechnie rozpoznawanym, byłym bramkarzem Manchesteru United, Peterem Schmeichelem, który stał się ambasadorem marki. Szacuje się, że STS powiada 47% udziałów na wartym blisko 8 mld złotych polskim rynku bukmacherskim. Między innymi dzięki zmianom w ustawie hazardowej w 2017 roku i związanym z tym blokowaniem nielegalnych stron bukmacherskich, STS zwiększył swoje przychody z 220 mln osiąganych w 2014 roku do 3,15 mld w 2019 roku.

źródło: sts.pl