Naziemni bukmacherzy w Polsce zamykają swoje punkty

w Polska, autor:

Koronawirus Covid-19 dotarł do Polski. Nasz rodzimy rząd nie zwlekał z wprowadzaniem kolejnych obostrzeń i niemal natychmiast podejmował radykalne kroki mające na celu jak najszybsze ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Mimo to, codziennie słyszymy o nowych przypadkach i pewne jest, że epidemia nie osiągnęła jeszcze swojego apogeum. Niemniej, wydaje się, że polskie instytucje jak i sami Polacy stają póki co na wysokości zadania w tej trudnej i nierównej walce.

Na zagrożenie ze strony koronawirusa zareagowali również polscy bukmacherzy, którzy prowadzą działalność naziemną. Operatorzy podjęli decyzję o zamknięciu swoich punktów przyjmowania zakładów, o czym poinformowali na swoich twitterowych profilach.

Jako pierwsi zareagował bukmacher STS, który wczesnym popołudniem, w sobotę 14 marca opublikował wiadomość do swoich klientów o zamknięciu punktów do 27 marca:

Dwie godziny później podobny komunikat na swoim koncie na Twitterze opublikował również bukmacher Totolotek, którego punkty będą nieczynne do 26 marca:

Chwilę potem o zamknięciu punktów na dwa tygodnie poinformował także bukmacher Fortuna:

W sobotni wieczór podobną decyzję podjął też bukmacher Superbet, którego punkty będą nieczynne od 15 marca aż do odwołania:

W poniedziałkowe popołudnie do bukmacherów, którzy zdecydowali się na zawieszenie działalności swoich punktów naziemnych dołączył forBET i podobnie jak poprzednicy poinformował o tym klientów za pomocą tweeta:

Naszym zdaniem

Trudne czasy wymagają odpowiednich działań i na pewno cieszy fakt, że najwięksi naziemni bukmacherzy w naszym kraju podjęli decyzje o zawieszeniu działalności swoich punktów naziemnych w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z pewnością będzie to miało dla nich pewne konsekwencje, jednak z drugiej strony istnieje szansa, że część klientów zdecyduje się korzystać z ich usług za pośrednictwem serwisów online. Pozwoli to z pewnością pokryć część ewentualnych strat, jednak przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo klientom oraz kadrze pracowniczej tych operatorów.