Gala Nagród Bukmacherskich 2019 za nami – relacja

w Polska, autor:

W warszawskim hotelu InterContinental odbyła się Gala wręczenia Nagród Bukmacherskich organizowana przez największy branżowy serwis legalnibukmacherzy.pl. Celem nagród jest uhonorowanie najlepszych polskich operatorów zakładów wzajemnych online. W tej edycji organizatorzy postanowili przyznać statuetki w 11 kategoriach w tym w pięciu nowych. W związku z faktem, że na polski rynek bukmacherski weszło w 2019 roku kilka nowych podmiotów zdecydowano się dodać kategorię Debiut Roku“, nowością była również kategoria “Innowacja Roku” za wprowadzenie do oferty nowych produktów przyciągających uwagę użytkowników, po raz pierwszy nagrodzono również operatorów za poziom usług Customer Service oraz za działania społeczne w kategorii “Najlepsza kampania społeczna“. Swojego zwycięzcę mogli wskazać również użytkownicy serwisu legalnibukmachery.pl. Przez ostatni miesiąc brali oni udział w głosowaniu i na podstawie wyników przyznano specjalną Nagrodę Użytkowników. Imprezę poprowadził dziennikarz Polsatu, zdobywca Telekamery 2020 w kategorii najlepszy komentator – Jerzy Mielewski.

Największymi wygranymi Gali były z pewnością dwie największe firmy na polskim rynku bukmacherskim, czyli STS i FORTUNA. Przedstawiciele tych firm wygrali w 7 z 11 kategorii. Dwie statuetki powędrowały do zakładów bukmacherskich forBET, a po jednej otrzymały zakłady bukmacherskie BetClic oraz LV BET. Pełną listę zwyciezców prezentujemy poniżej:

 1. Bukmacherski Debiut Roku 2019 – Betclic
 2. Najlepszy Marketing 2019 – STS
 3. Innowacja Roku 2019 – STS
 4. Najlepsze Kursy 2019 – forBET
 5. Najlepszy Customer Service 2019 – LV BET
 6. Najlepsza Kampania Społeczna 2019 – Fortuna
 7. Najlepsza Aplikacja Mobilna 2019 – forBET
 8. Najlepsze Zakłady Live 2019 – STS
 9. Najlepszy Affiliate Manager 2019 – Radosław Barański (STS) i Igor Kośliński  (Fortuna)
 10. Nagroda Użytkowników 2019 – Fortuna
 11. Najlepszy Bukmacher 2019 – Fortuna

Najlepszy Bukmacher 2019

Zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii zostały zakłady Bukmacherskie FORTUNA. Firma ma za sobą kolejny niezwykle udany rok. Zwiększyła przychody o 22%, wciąż posiada największą liczbę punktów stacjonarnych, a oprócz tego stale rozwija kanały online, czego efektem jest m.in. wzrost ruchu w kanale mobilnym o 55%. Tym samym FORTUNA obroniła tytuł Najlepszego Bukmachera przyznawany przez serwis legalnibukmacherzy.pl
Pozostali nominowani: STS, forBET.

Bukmacherski debiut roku 2019

Betclic był głównym faworytem do zdobycia statuetki, więc to rozstrzygnięcie nie jest zaskoczeniem. Bukmacher od samego początku mocno zaangażował się w promocję marki zostając sponsorem Reprezentacji Polski w siatkówce oraz sponsorem głównym Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice. Sam produkt również został dobrze odebrany przez użytkowników. Z pewnością dużym plusem było uruchomienie aplikacji mobilnej wraz ze startem oferty online.
Pozostali nominowani: BetFan, Traf, eWinner, Noblebet.

Najlepszy marketing

Wyjątkowo udany rok zaliczył największy polski bukmacher STS. W drugiej części roku spółka wystartowała z pozytywnie przyjętą kampanią „Dobrze wiesz. Możesz obstawiać”. Do tego otrzymaliśmy całkowicie nowy wygląd witryny online oraz odświeżone logo STS. Jakby tego było mało ambasadorami marki zostali Peter Schmeichel oraz Martin Schmitt.
Pozostali nominowani: forBET, FORTUNA.

Innowacja roku

BetGames czyli gry karciane na żywo z miejsca stały się hitem w ofercie STSów i to ten produkt został wybrany innowacją roku. Najlepszą recenzją ruchu STS jest fakt, że konkurencja od razu zaczęła pracować nad wprowadzeniem podobnych rozwiązań do swojej oferty.
Pozostali nominowani: eWinner, forBET.

Najlepszy Customer Service

Zespół serwisu legalnibukamcherzy.pl oceniał jakość obsługi klienta, dostępne metody kontaktu, godziny pracy konsultantów, liczbę rozwiązanych spraw i szybkość reakcji. Na tej podstawie zadecydowano, że najlepszym bukmacherem pod względem Customer Service jest LV BET.
Pozostali nominowani: Milenium, STS.

Najlepsza Kampania Społeczna

FORTUNA w ubiegłym roku zorganizowała akcję “Fortuna gdy pełna trybuna”, w której przekazała na Fundację Dziecięca Fantazja sumę odpowiadającą łącznej frekwencji na stadionach 1. Ligi. Za tę inicjatywę statuetka w kategorii najlepsza kampania społeczna powędrowała do firmy prowadzonej przez Konrada Komarczuka.
pozostali nominowani: forBET, STS.

Najlepsza Aplikacja Mobilna

W kategorii najlepsza aplikacja wzięto pod uwagę działanie aplikacji zarówno na system Android jak i system iOS. Redakcja oceniała user experience i stabilność aplikacji. W tej edycji w kategorii aplikacja mobilna triumfował bukmacher forBET.
Pozostali nominowani: STS, FORTUNA.

Najlepsze zakłady live

Jedna z ważniejszych kategorii, ponieważ coraz większa liczba użytkowników przerzuca się z zakładów przedmeczowych na live betting. Pod tym względem na polskim rynku STS wyprzedza konkurencję, bo przede wszystkim zapewnia możliwość śledzenia streamów online, a i cała zakładka live działa niezwykle sprawnie i oferuje wiele rynków.
Pozostali nominowani: BetClic, FORTUNA.

Najlepszy affiliate manager

Zadaniem affiliate managerów jest pozyskiwanie firm działających w internecie, które mogłyby wzbogacić ruch w serwisach bukmacherskich online. W tym roku postanowiono uhonorować głównymi nagrodami dwie osoby ex aequo. Zwycięzcami zostali: Radosław Barański z STS i Igor Kośliński z FORTUNY.
Pozostali nominowani: Adam Kazberuk – LV BET, Adrian Mielczarek – Milenium, Wiktor Wojtkowski – eWinner.

Nagroda użytkowników

Zakłady bukmacherskie FORTUNA zdobyły blisko 65% wszystkich oddanych głosów i tym samym jedna z najważniejszych nagród ponownie trafiła do firmy kierowanej przez Konrada Komarczuka.