FORTUNA z 22 procentowym wzrostem przychodów

fortuna udziały

w Polska, autor:

22 procentowy wzrost przychodów co przekłada się na około 2,1 mld zł, zanotowały w ubiegłym roku zakłady bukmacherskie FORTUNA kontrolowane przez fundusz Penta – poinformował na łamach Pulsu Biznesu prezes firmy Konrad Komarczuk. 

Stojący na czele bukmachera Konrad Komarczuk powiedział, że firmie udało się obronić drugie miejsce pod względem udziału w tynku i obecnie FORTUNA odpowiada za około 32% ruchu w legalnych punktach bukmacherskich online oraz offline. Natomiast największy rywal na rynku – STS kontroluje około 45% runku. Prezes Komarczuk uważa taki wynik za satysfakcjonujący biorąc od uwagę fakt, że na rynek w tym czasie weszło kilka nowych podmiotów zakładów wzajemnych, które intensywnie włączyły się w walkę o klientów. 

Większy ruch szczególnie można było zauważyć w kanale mobilnym. Okazuje się, że odnotował on 55% wzrost ruchu. Co ciekawe coraz więcej osób odchodzi od obstawiania wydarzeń za pośrednictwem komputera osobistego, a coraz częściej wybiera strony przystosowane do urządzeń mobilnych oraz aplikacje bukmacherskie. To powoduje, że m.in. modyfikuje swoją strategię i zmienia ofertę pod preferencje użytkowników. W ostatnich latach działające w Polsce zakłady bukmacherskie zintensyfikowały działania mające na celu poprawę oferty zakładów na żywo oraz opcji streamingu wydarzeń sportowych. Okazuje się, że szczególnie ten pierwszy rodzaj zakładów cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. 

— Klienci nie chcą mrozić na dłuższy czas pieniędzy, rotują one znacznie szybciej. Od stycznia wprowadziliśmy możliwość obstawiania zakładów live także w sieci stacjonarnej, w której rozstawiamy maszyny do obstawiania, by rozwiązać problem kolejek. Do końca roku w każdym punkcie będą dwie-trzy takie maszyny — mówi Konrad Komarczuk.

Czasem o wzmożonym ruchu w tym roku będą zapewne piłkarskie mistrzostwa Europy oraz Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Prezes FORTUNY zapewnia, że firma intensywnie przygotowuje się do tego okresu zmieniając system informatyczny i modyfikując ofertę. 

Naszym zdaniem:

To kolejna wywiad, z którego płynie informacja o zmieniających się przyzwyczajaniach graczy. Rynek mobile nieustannie rośnie i obecnie nie posiadając stabilnej aplikacji mobilnej i strony internetowej w wersji na smartfony można dużo stracić. Czego naszym zdaniem najlepszym przykładem jest Totolotek, który w ostatnich latach zanotował znaczny spadek ruchu na swoim serwisie. 

Źródło:https://www.pb.pl/fortuna-na-euro-podskoczy-980851