Ostatnie zmiany przed nowym sezonem Ekstraklasy

w Polska, Sponsoring, autor:

Już dziś rusza PKO Ekstraklasa i niektóre kluby dopinają ostatnie umowy sponsorskie przez pierwszą kolejką spotkań. W ostatnich dniach dwóch bukmacherów potwierdziło współpracę z klubami najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 

W środę 17 lipca współpracę z Zagłębiem Lubin ogłosił STS, czyli największy polski bukmacher. Logo STS pojawi się na rękawkach koszulek zawodników, a kontrakt obowiązywać ma przez dwa kolejne lata, czyli do czerwca 2021 roku. Podpisanie umowy z Zagłębiem Lubin to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. STS to obecnie największy prywatny sponsor polskiego sportu. Jesteśmy oficjalnym partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, wspieramy również kluby sportowe w całym kraju. Rozpoczęcie współpracy z Zagłębiem idealnie wpisuje się w plan kooperacji z najbardziej ambitnymi sportowcami i drużynami. Z całą pewnością podpisana umowa przełoży się na liczne korzyści zarówno dla naszej firmy, klubu, a także kibiców – powiedział prezes STS Mateusz Juroszek.

STS został nie tylko oficjalnym sponsorem, ale również oficjalnym bukmacherem Miedziowych, a to oznacza, że firma organizować będzie specjalne wydarzenia podczas meczów Zagłębia Lubin, do tego dojdzie oferta zakładów poświęcona jedynie meczom 2-krotnego Mistrza Polski. Obie spółki zapowiadają również wspólne akcje marketingowe dla kibiców.

Drugą firmą bukmacherską, która współpracować będzie w najbliższym sezonie z klubem PKO Ekstraklasy jest forBET. W ubiegłym sezonie logo tego bukmachera mogliśmy zauważyć na trykotach Śląska Wrocław, ale ta umowa dobiegła końca. W tym sezonie logotyp forBET będzie umieszczony w centralnym miejscu koszulek piłkarzy ŁKS Łódź. Co ciekawe kontrakt jest kontynuacją współpracy zapoczątkowanej w 2016 roku, obie strony były na tyle z niej zadowolone, że postanowiły przedłużyć umowę o kolejne dwa sezony. 

– Kontynuujemy naszą współpracę z ŁKS-em będąc niezmiernie zadowolonymi ze sportowych sukcesów i rozwoju klubu. Łodzianie udowodnili, że tak zasłużony klub z bogatą i piękną historią w Ekstraklasie znajduje się już od dawna. Do tej pory był to aspekt przede wszystkim organizacyjny. Jesteśmy razem już od czasów trzeciej ligi, a dziś klub jest już także na najwyższym szczeblu rozgrywkowym także sportowo i nie mam żadnych wątpliwości, iż to tak naprawdę dopiero początek ekscytującej drogi powrotu na zasłużone miejsce. My wierzymy bardzo mocno w kolejne sukcesy ŁKS-u. Z tego też powodu nasza umowa zawiera zarówno stałą kwotę wynagrodzenia, jak i premię za określone wyniki sportowe, w tym za awans do czołowej ósemki Ekstraklasy. Jesteśmy jednak przekonani, że ambicje w klubie są zdecydowanie większe i w umowie przewidzieliśmy premie także za grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów  – powiedział Paweł Majewski, dyrektor ds. marketingu forBET.