Nowy podopieczny Fundacji Sport Twoja Szansą.

w Polska, autor:

Działająca przy bukmacherze STS fundacja Sport Twoją Szansą poinformowała, że jej nowym podopiecznym został Cyprian Mrzygłód – 21-letni lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem. Młody polski atleta wygrał głosowanie kibiców w specjalnie zorganizowanym konkursie, w którym użytkownicy decydowali kogo Sport Twoją Szansą ma wspierać w najbliższych latach. Mistrz europy juniorów zdobył w głosowaniu 5,2% głosów i tym samym otrzyma warunki niezbędne do kontynuowania treningów.

Głównym celem młodego polskiego oszczepnika jest udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Cyprian Mrzygłód to aktualny młodzieżowy Mistrz Europy. Tytuł ten zapewnił sobie podczas zawodów w Glave rzucając oszczepem na odległość 84,97 m, wynik ten jest rekordem polski w kategorii młodzieżowców (zawodnicy do 23 roku życia), a także 4 wynikiem w polskich tabelach historycznych. 21- latek ma do tej pory bardzo obiecującą karierę, ponieważ w 2018 roku został wicemistrzem polski seniorów, a w 2017 był Mistrzem Europy juniorów.  

Fundacja – podobnie jak STS – udziela wsparcia utalentowanym, pełnym zapału i skoncentrowanym na osiągnięciu sukcesów sportowych zawodnikom wielu dyscyplin. Do takich osób bez wątpienia należy Cyprian Mrzygłód. Ufamy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju i pozwoli lekkoatlecie na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Mateusz Jurroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą oraz zakładów wzajemnych STS.

Fundacja Sport Twoją Szansą działa od 2014 roku i powstała z inicjatywy największych polskich zakładów bukmacherskich – STS. Jej głównym celem jest pomoc w zapewnieniu najlepszych warunków treningowych dla polskich sportowców. Do grona podopiecznych należą m.in. reprezentacja Polski w rugby na wózkach, lekkoatletka Kamila Przybyła, tenisista stołowy Rafał Czuper czy też Akademia Leszka Blanika organizująca treningi gimnastyczne. Fundacja posiada własny serwis internetowy, na którym informuje o swoich działaniach i sukcesach swoich podopiecznych. W radzie Fundacji zasiadają byli i obecni sportowcy, dziennikarze i działacze: Bartłomiej Bonk, Sebastian Mila, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński, Karol Klimczak, Monika Pyrek, Michał Listkiewicz i Tomasz Zimoch.