NobleBET nowym sponsorem Śląska Wrocław

w Polska, Sponsoring, autor:

Kolejna firma bukmacherska wkracza na boiska Ekstraklasy. 1 października poinformowano o rozpoczęciu współpracy między nowym bukmacherem na polskim rynku firmą – NobleBET, a klubem piłkarskim Śląsk Wrocław. 

Serwis NobleBET wystartował pod koniec września i dołączył tym samym do grona legalnych bukmacherów, którzy dostępni są online w Polsce. Jak widać firma poważnie myśli o zdobyciu nowych klientów, ponieważ niecały tydzień później ogłosiła, że jej logo znajdzie się na trykotach meczowych Śląska Wrocław. Ekipa wojskowych udanie zainaugurowała tegoroczny sezon i z dorobkiem 17 punktów znajduje się na 4 miejscu w tabeli Ekstraklasy. Podopieczni Vitezslava Lavicki przegrali jak do tej pory zaledwie jeden mecz, a dobra forma zespołu zaowocowała między innymi dużym wzrostem frekwencji na stadionie. Śląsk Wrocław ma więc duży potencjał marketingowy i pod tym kątem współpraca z bukmacherem NobleBET może okazać się korzystna dla obu stron. Oba podmioty związały się ze sobą trzyletnią umową. 

Prezes klubu Piotr Waśniewski przyznał, że tak de facto współpraca z bukmacherem zaczęła się wraz z początkiem sezonu, ale w związku z tym, że dopinano wówczas ustawienia strony internetowej bukmachera uznano, że z oficjalny komunikat pojawi się dopiero po uruchomieniu serwisu Noblebet.

Piłkarze Śląska Wrocław występowali w zeszłym sezonie z logo bukmachera forBET, ale nie zdecydowano się przedłużyć tej umowy. Jedną z przyczyn była słaba forma sportowa piłkarzy ze stolicy Dolnego Śląska, a także niska frekwencja na stadionie