LeoVegas sponsorem Vfl Bochum

w Sponsoring, Świat, autor:

Grający w drugiej klasie rozgrywkowej w Niemczech zespół Vfl Bochum podpisał umowę sponsoringową z mającym swoją główną siedzibę w sztokholmie LeoVegas. Tym samym zakończy się współpraca popularnych Die Unabsteigbaren z niemieckim sportwetten.de i tytuł oficjalnego bukmachera na najbliższe dwa lata przejmie właśnie LeoVegas. 

Hardy Eberle – menadżer LeoVegas podkreślił, że dla firmy to duża duma, że może wspierać tak uznany na niemieckiej mapie futbolowej klub jakim jest Vfl Bochum. Zapowiedział również, że operator będzie aktywnie wspierał rozwój całego klubu i włączy w to akcje skierowane specjalnie dla kibiców biało-niebieskich. 

Dla szwedów to kolejna umowa w portfolio. Do tej pory bukmacher skupiał się na działaniach w niższych klasach rozgrywkowych w Wielkiej Brytanii będąc sponsorem m.in. Norwich City FC i Brentford FC. 

Z pewnością współpraca z Vfl Bochum ma na celu poszerzenie świadomości wśród niemieckich klientów. Spółka 7 lutego 2018 roku otrzymała oficjalną licencję wymaganą w Niemczech i przyznaje, że w kolejnych latach chciałaby zdobyć większą część rynku zakładów wzajemnych naszych zachodnich sąsiadów.

Bochum od 10 lat bezskutecznie próbuje powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół spadł z Bundesligi w sezonie 2009/2010 i najbliżej powrotu był w kolejnym sezonie zajmując 3 miejsce w 2. Bundeslidze. W mionym sezonie Vfl Bochum zajęło 11 miejsce. Tegoroczne zmagania podopieczni Robina Dutta zaczęli od mocnego falstartu, ponieważ w trzech meczach udało im się zdobyć jedynie jeden punkt.

W Polsce rozgrywki drugiego poziomu piłki nożnej sponsorowane są przez zakłady bukmacherskie FORTUNA.