Kindred podsumowuje pierwszą część roku

w Świat, autor:

Grupa hazardowa Kindred jest kolejnym wiodącym podmiotem, który opublikował swoje sprawozdanie okresowe z 2020 przychodów w 2020 roku. Jak podkreślono w komunikacie Kindred potwierdził, że jest prężną i elastyczna firmą, która zanotowała wzrost we wszystkich podstawowych wskaźnikach mimo funkcjonowania w trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa.

Wyższy poziom przychodów 

Grupa Kindred w drugim kwartale odnotowała przychody w wysokości 235 milionów funtów (1,138 mln złotych), co oznacza wzrost o 4% w stosunku do analogicznych 226 milionów funtów (1 094 mln złotych) z 2019 roku. Jednocześnie poinformowano, że dodatni wynik odnotowano z pierwszy półroczu, ponieważ przychody od początku roku 2020 wyniosły 484 miliony funtów (2 344 mln złotych), natomiast w 2019 było to 450 milionów funtów (2 179 mln złotych).

Aktualizując informacje dla interesariuszy, Kindred oświadczył, że na początku marca firma podjęła zdecydowane działania, których celem było złagodzenie wielu potencjalnych skutków COVID-19 na branżę hazardową. Dlatego spółka podjęła decyzję skoncentrowania się na oszczędnościach i usprawnieniu budżetów operacyjnych.

Zdecydowane działania podjęte przez Kindred w celu złagodzenia skutków zakłóceń spowodowanych COVID-19 przyczyniły się do 70-procentowego wzrostu EBITDA w ciągu kwartału. Główne oszczędności uzyskano w marketingu, co jest logiczne, ponieważ większość działań marketingowych wiąże się z wydarzeniami sportowymi. W nadchodzących kwartałach planujemy zwiększyć nasz marketing do normalnego poziomu zgodnie z naszą długoterminową strategią, ale będziemy zarządzać tym procesem w sposób ostrożny

Henrik Tjärnström, prezes Kindred Group.

Zmniejszone obroty w drugim kwartale sprawiły, że Kindred wprowadził szereg korekt w swoich operacjach bukmacherskich, przechodząc przez okres zmniejszonej aktywności rynkowej, co spowodowało spadek przychodów tego segmentu do 67 milionów funtów (324 mln złotych) w porównaniu z drugim kwartałem 2019, w którym osiągnięto przychody na poziomie 108 milionów funtów (523 mln zł).

Zakłady bukmacherskie w dół, kasyna w górę

Chcąc złagodzić skutki zmniejszonego ruchu, Kindred ograniczył darmowe zakłady dla klientów i zmniejszył zachęty bonusowe, decydując się na jednocześnie na skoncentrowanie swojego ruchu na rynkach wirtualnej piłki nożnej, rzutek oraz tenisa stołowego. Pomimo, że dzienne przychody z sektora zakładów bukmacherskich spadły poniżej 6 milionów funtów (29 mln zł), Kindred podkreślił, że utrzymał wyższą marżę operacyjną w wyniku niższych stawek zakładów.

Podczas gdy przychody ze działalności bukmacherów nie były oszałamiające, to dział kasyn online Kindred odnotował aż 40 proc. wzrost przychodów w drugim kwartale do 150 milionów funtów (726 mln zł), w II kwartale 2019 było to 106 milionów funtów (513 mln złotych). Przy czym firma podkreśla, że ​​wzrost został osiągnięty przy jednoczesnym przestrzeganiu przez firmę zasad bezpieczniejszego hazardu, dbałości o klienta i zrównoważonego rozwoju.

Nasze zespoły na całym świecie bardzo dobrze pracowały w nowym środowisku, zarówno w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami pandemii, jak i zwiększania wydajności w miarę kontynuacji naszego programu redukcji kosztów. Kindred pozostaje świadomy ryzyka dalszych zakłóceń zarówno w sporcie, jak i całej gospodarce, więc będziemy nadal ostrożnie zarządzać ogólną bazą kosztów.

Henrik Tjärnström, prezes Kindred Group.

Pozostałe wyniki zadowalające

W dalszej części raportu Kindred informuje, że koszty operacyjne wyniosły 212 mln funtów (1 mld zł) przy 2011 w zeszłym roku. Koszty marketingu wyniosły 97 mln funtów (469 mln złotych), w porównaniu ze 107 mln funtów (518 mln złotych) z zeszłym. Pensje pracowników trzymały się na poziomie 56 mln funtów (271 mln złotych). Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że Kindred zmniejszył liczbę pracowników grupy o 4 proc. w drugim kwartale.

Kindred zadeklarował również zysk EBITDA w wysokości 52 mln funtów (251 mln złotych) w porównaniu z  31 mln funtów (150 mln zł) osiągniętymi w pierwszym kwartale 2019 r. Co dało grupie śródroczny wynik EBITDA w wysokości 94 mln funtów (455 mln złotych) z porównaniu z 62 mln funtów (300 mln złotych) w tym samym okresie roku ubiegłym.

W okresie do 19 lipca 2020 r., Przy około 20 proc. wyższych marżach bukmacherów niż w 2019 r., Średnie przychody z wygranych brutto w funtach były o 40 procent wyższe niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Poinformowano również, że W Stanach Zjednoczonych średnie dzienne przychody z wygranych brutto w okresie od 1 do 19 lipca 2020 r. Wzrosły o 32 proc. w porównaniu ze średnią dzienną za drugi kwartał 2020 r..