Kanadyjski portal bukmacherski sprawdza kłamstwa Donalda Trumpa

w Świat, autor:

Portal bukmacherski CanadaSportsBetting.ca umożliwił obstawianie niezwykle oryginalnego rynku bukmacherskiego – zakładu na „Kłamstwa i mówienie nieprawdy przez Prezydenta USA Donalda Trumpa”. 

Liczba kłamstw i niedomówień jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie, będzie liczona na podstawie raportów zespołu „Trump Fact Checker”, który na łamach „The Washington Post” rozlicza amerykańskiego prezydenta z jego wypowiedzi, które delikatnie mówiąc nie zawsze są w pełni zgodne z prawdą. 

Jak to jest liczone ?

Dziennikarze tej znanej na całym świecie gazety zliczyli, że podczas 993 dni swojego urzędowania na stanowisku głowy państwa, Donald J. Trump mijał się z prawdą lub ją naginał 13 435 razy. Według ich wyliczeń, w tym roku Prezydent USA dopuszcza się średnio 603 kłamstw na miesiąc, a od 1 stycznia od 9 października skłamał łącznie 5,785 razy.

Zakłady na ten kontrowersyjny rynek zdążyły przynieść już całkiem spore zyski typerom z Kraju Klonowego Liścia – w styczniu gracze zarobili na tym rynku 274,424 USD. Co skłoniło redaktorów CanadaSportsBetting.ca do wprowadzenia tak kontrowersyjnego rynku? Swój komentarz na ten temat wyraził Daniel Templeton, jeden z szefów tego portalu: „Z naszej analizy wynika, że amerykański Prezydent będzie w dalszym ciągu mijał się z prawdą i przekroczy łączną liczbę 14 000 kłamstw (według raportu fact checker gazety Washington Post) do końca roku. Nie mogliśmy znaleźć żadnego bukmachera oferującego odpowiedni rynek bukmacherski, więc zdecydowaliśmy się połączyć siły ze sportsbookiem online, by utworzyć odpowiedni rynek bukmacherski.” W najbliższym czasie wprowadzony ma zostać rynek na to czy liczba kłamstw Donalda Trumpa do 1 stycznia 2020 przekroczy liczbę 14 200. Na dzień dzisiejszy kurs na to wynosi 1,85.

Kto się tym zajmuje ?

Portal CanadaSportsBetting.ca należy do najpopularniejszych stron zajmujących się tematem zakładów bukmacherskich w Kanadzie. Regularnie publikuje wiadomości, recenzje oraz typy bukmacherskie, głównie z NBA, NHL i NFL.

Naszym zdaniem:

Zakłady bukmacherskie już od dawna wykraczają poza tematykę czysto sportową. Pytanie brzmi jak daleko sięga granica kreatywności bukmacherów i czy wypada im się angażować w tak kontrowersyjne tematy? Naszym zdaniem, nic nie stoi na przeszkodzie, by tak popularna i ważna dziedzina naszego życia jakim jest polityka była dostępna u bukmacherów, tym bardziej, że wielu z nas na co dzień śledzi poczynania naszych deputowanych. Wielu z legalnych bukmacherów online w Polsce, takich jak LVBET, regularnie wystawia zakłady na najważniejsze wydarzenia polityczne w naszym kraju oraz poza jego granicami. Być może warto, by któryś z nich zaczął rozliczać polskich przedstawicieli władzy z ich wypowiedzi?