Grupa GVC Holdings będzie zarządzana z Londynu

w Świat, autor:

GVC Holdings wydało firmowe oświadczenie do władz giełdy FTSE250, w którym ujawniło, że jego interesariusze wyrazili zgodę na przeniesienie władz kierowniczych firmy i rezydencji podatkowej do ich siedziby głównej, która znajduje się w Londynie. Decyzja podjęta została podczas głosowania na „nadzwyczajnym zgromadzeniu akcjonariuszy”, które miało miejsce w tym tygodniu na Gibraltarze, a podjęte wówczas postanowienia zostały zaakceptowane przez 99,98% inwestorów.  Warto odnotować, że od 2010 roku firma była zarządzana z terytorium Wyspy Man ze względu na bardziej przyjazne prawo podatkowe.

W dokumencie sporządzonym przez zgromadzenie władze GVC sprecyzowały, że rozwijająca się firma o zasięgu globalnym potrzebuje elastyczności w działaniu swoich funkcji kierowniczych, która była ograniczana przez wymagania obowiązujące na Wyspie Man. Zarząd firmy poinformował w styczniu, że ograniczenia obciążały administrację, m. in. tym, że spotkania rady nadzorczej musiały odbywać się poza granicami Wielkiej Brytanii, przez co nie wszyscy jej członkowie mogli się na nich stawić.

GVC stwierdziło również, że nowe warunki dotyczące opodatkowania rynku gamingowego na regulowanych rynkach europejskich doprowadziły do tego, że prawo podatkowe na Wyspie Man przestało być wystarczająco korzystne dla operacji tej firmy.

GVC Holdings

GVC Holdings to brytyjska firma hazardowa i właściciel znanych marek igamingowych, takich jak Ladbrokes Coral Group, bwin, Sportingbet, partypoker czy partycasino. Grupa powstała w 2004 roku w Luksemburgu, początkowo pod nazwą Gaming VC Holdings. W 2018 roku osiągnęła przychody na poziomie 2,93 miliarda EUR. Na początku tego roku firma ogłosiła powołanie nowego prezesa, którym został Barry Gibson, zmieniający na tym stanowisku Lee Feldmana.

Naszym zdaniem

Europejski rynek gamingowy cały czas się zmienia. W dużej mierze jest to spowodowane wprowadzaniem coraz to ostrzejszych regulacji przez poszczególne kraje. Wymaga to elastyczności i zdecydowanych działań podejmowanych przez firmy zajmujące się hazardem, a do tego potrzebne jest stworzenie odpowiednich warunków dla ich decydentów. Ruch ze strony GVC Holding nie powinien więc dziwić, tym bardziej, że dotychczasowa lokalizacja ich siedziby – Wyspa Man – przestała być rajem podatkowym dla firm z branży hazardowej.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/europe/2020/02/06/gvc-holdings-transfers-corporate-control-to-london-hq/