DraftKings przedłuża współpracę z Madison Square Garden

w Sponsoring, autor:

Zarząd DraftKings, czyli znanej marki zajmującej się zakładami bukmacherskimi i fantasy sportem, ogłosił przedłużenie partnerstwa z zespołami New York Knicks i New York Rangers oraz legendarną halą widowiskowo-sportową Madison Square Garden.

Na mocy umowy DraftKings pozostali wyłącznym sponsorem z branży DFS (daily fantasy sports), a umowa obejmie również partnerstwo DFS z Westchester Knicks oraz ekspozycję marki podczas spotkań NY Rangers i NY Knicks. DraftKings będą mogli skorzystać z promocji swojej marki na różnego rodzaju aktywach Madison Square Garden, w tym na platformach cyfrowych, promocjach meczowych i na oznakowaniach w miejscach publicznych.

Na temat współpracy z DraftKings wypowiedział się wiceprezes Madison Square Garden Company Ron Skoratczak: „DraftKings osiągnęło pozycję jednej z najlepszych firm gamingowych w branży i zaszczytem jest dla nas kontynuowanie naszego partnerstwa z tą niesamowitą marką. Obydwoje staramy się  naszym klientom możliwie najlepsze doświadczenia i czekamy z niecierpliwością na dalszą bliską współpracę z DraftKings nad programami i promocjami, które przyniosą korzyści naszym obydwu firmom w znaczny i miarodajny sposób.”

Dyrektor ds. administracyjnych firmy DraftKings, Ezra Kucharz dodał: „Jesteśmy bardzo dumni z bycia uznanymi oficjalnymi partnerami z branży zakładów bukmacherskich i w dalszym ciągu będziemy partnerem DFS dla najsłynniejszej areny na świecie i dla dwóch najbardziej kultowych franczyz w świecie sportu. Madison Square Garden jest znane z dostarczania fanom niezapomnianych chwil, a ich duży nacisk na zaangażowanie idealnie pasuje do DraftKings i naszego równie dużego zaangażowania w dostarczanie najdoskonalszych wrażeń”.

Warto odnotować, że jeszcze niedawno informowaliśmy naszych czytelników o fuzji DraftKings z SBTech, a umowa pomiędzy tymi podmiotami ma wejść w życie w pierwszej połowie 2020 roku.

Naszym zdaniem

Ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosło przełom w branży bukmacherskiej w Stanach Zjednoczonych. Po wyroku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który uchylił federalną ustawę, na mocy której monopol na zakłady bukmacherskie miał stan Nevada, kolejne stany otwierają swoje rynki na zakłady bukmacherskie. Tak ogromny rynek jak amerykański ma niemal nieograniczony potencjał, a na liberalizacji prawa zyskać mogą niemal wszyscy, na czele z typerami, operatorami i skarbem państwa. Same zakłady bukmacherskie przestałyby wówczas być postrzegane jako nie do końca legalna zabawa chłopców z ferajny. Nas ciekawi czy swoich sił za Oceanem spróbuje pewnego dnia również nasz rodzimy STS, który od pewnego czasu prowadzi ekspansję na rynki europejskie.

Źródła: https://sbcnews.co.uk/northamerica/2020/01/03/draftkings-announces-ny-knicks-ny-rangers-and-msg-partnership/