Draft Kings organizuje wielki konkurs typerski na NFL

stany zjednoczone bukmacher

w Świat, autor:

Jeden z największych operatorów hazardowych w Stanach Zjednoczonych poinformował, że zamierza uruchomić konkurs dla klientów obstawiających mecze futbolu amerykańskiego, w którym główną nagrodą dla zwycięzcy będzie 1 milion dolarów. 

Ogromna pula 2 milionów za poprawne typowanie

Konkurs “The 2020 Pro Football Pick’em National Championship 2020” został ogłoszony przez Draft Kings w zeszłym tygodniu i jego zasady przewidują, że pula nagród do zgarnięcia wyniesie 2 miliony dolarów. Poinformowano, że zgłoszenie kosztuje 1 500 dolarów, konkurs będzie obejmował pierwsze 16 tygodni trwania sezonu. Zadaniem każdego z uczestników będzie wytypowanie pięciu spotkań w 14 z 16 tygodni trwania rywalizacji. Zwycięzcą zostanie osoba, która wytypuje najwięcej poprawnych rozstrzygnięć. Zgodnie z zapowiedzią organizatora na jej konto trafi 1 milion dolarów, dodatkowo poinformowano, że 50 najlepszych graczy w klasyfikacji końcowej również otrzyma gratyfikacje pieniężne. Oprócz tego każda osoba, która weźmie udział w grze otrzyma 100 dolarów za każde poprawne wytypowanie pięciu z pięciu typów wybranych w danych tygodniu rywalizacji. 

Liga futbolu amerykańskiego NFL powinna zgodnie z planem rozpocząć sezon zasadniczy 10 września. Jednak nadal pozostaje to pod znakiem zapytania czy tak się rzeczywiście stanie, ponieważ wielu zawodników zgłasza obawy związane z brakiem ze strony organizatorów ligi odpowiednich zapewnień dot. bezpieczeństwa. Wciąż nie wiadomo jak miałyby wyglądać rozgrywki w reżimie sanitarnym, a władze ligi w dalszym ciągu nie potrafią w tym temacie przekonać drużyn. Ma to swoje oczywiste przełożenie na konkurs, ponieważ nie wiadomo w jakich składach wystąpią poszczególne zespoły. W związku z tym Draft Kings poinformował, że nie trzeba od razu zgłaszać swoich pięciu typów. Uczestnicy zawodów będą mogli dokonywać wyborów w miarę postępów sezonu. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że typy gier niedzielnych i poniedziałkowych należy przesyłać przed godziną 10:00 czasu wschodniego.

Szczegóły konkursu – nie dla wszystkich Stanów

Wszystkie szczegóły można znaleźć w filmie przesłanym na Twittera przez DraftKings w zeszłym tygodniu. Ze względu na niepewność co do dogrania sezonu, poinformowano, że konkurs będzie ważny tak długo, jak długo rozegrane zostanie co najmniej 12 tygodni rozgrywek futbolu amerykańskiego. Dobra wiadomość jest taka, że ​​konkurs jest całkowicie online, co oznacza, że ​​uczestnicy nie będą musieli udawać się do kasyna, aby wziąć udział. Co w Stanach Zjednoczonych jest pewną nowością. Jednak ze względu na obecną sytuację prawną związaną z hazardem online w obecnym kształcie konkurs jest otwarty tylko dla mieszkańców Stanu New Jersey.

DraftKings działa w Kolorado, Indianie, Iowa, New Hampshire, Nowym Jorku, Pensylwanii i Zachodniej Wirginii (wkrótce pojawią się inne stany, takie jak Illinois). We wszystkich tych stanach z wyjątkiem Nowego Jorku jest obecny w Internecie. Jednak firma nie była w stanie wprowadzić konkursu w innych stanach – jest to problem, nad którym obecnie pracuje i który ma nadzieję zmienić w ciągu kilku tygodni przed rozpoczęciem sezonu. Każdy, kto chce wziąć udział, musi przesłać zgłoszenie do 9 września lub do pierwszego dnia sezonu regularnego, jeśli harmonogram ulegnie zmianie.

NFL – najbardziej wartościowy sport na świecie

Według danych Instytutu Gallupa futbol amerykański jest dla 37 proc. Amerykanów sportem, który najchętniej oglądają. Nic więc dziwnego, że sport ten jest dyscypliną generującą najwięcej pieniędzy. Dla przykładu Dallas Cowboys jest klubem, który w 2019 roku zanotował 950 milionów dolarów przychodu i 365 milionów zysku stając się tym samym najbogatszym klubem na świecie. Dla porównania Real Madryt zajmuje w tym zestawieniu 3 miejsce z przychodami na poziomie 758 milionów dolarów i zyskiem na poziomie 112 milionów dolarów.