totolotek opinie i recenzja

Totolotek – opinie i recenzja bukmachera

w recenzja, autor:

Ocena redakcji
7,5/10

Totolotek jest bukmacherem, który w ostatnich latach przeszedł najwięcej zmian. Wciąż jednak trwają dyskusje czy wprowadzone przez firmę zmiany wyszły serwisowi na lepsze. Atutem firmy jest rozpoznawalność wśród użytkowników. Totolotek długo utrzymywał trzecie miejsce pod względem wysokości obrotu. W roku 2019 doszło do małego przetasowania, ponieważ na ostatnie miejsce na podium wskoczył forBET, ale Totolotek wciąż pozostaje w czołówce. Nadzieję na powrót na dawną pozycję daje nowy właściciel jakim na początku 2019 został znany w Niemczech Merkur Sportwetten. W styczniu 2020 roku ambasadorem marki został Łukasz Podolski i być może to jest światełko w tunelu. 

Totolotek oferta zakładów

recenzja bukmachera totolotek
Strona główna totolotek

Bogaty wachlarz sportów do wyboru, ale nieco anachroniczny sposób wyboru interesujących nas rynków tak w zasadzie wygląda oferta zakładów na stronie Totolotka. Wszystkie dostępne sporty prezentują się następująco :

 • Piłka nożna
 • tenis
 • Hokej na lodzie
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Siatkówka
 • Badminton
 • Biathlon
 • Boks
 • Bowls
 • Dark
 • eSport
 • Formuła 1
 • Futbol amerykański
 • Futbol australijski
 • Golf
 • Kolarstwo
 • Krykiet
 • MMA
 • Narciarstwo
 • Nascar
 • Piłka wodna
 • Rajdy
 • Rozrywka
 • Rugbby
 • Snooker
 • Żużel

W naszym odczuciu panel nie jest intuicyjny i dopiero po pewnym czasie można się w nim pewnie poruszać. Chcemy jednak podkreślić, że poprzednia wersja była jeszcze bardziej skomplikowana i nieprzyjazna użytkownikowi. Obecny system nawigacji jest po prosu rozwiązaniem skopiowanym z niemieckiej strony xtip, którego właścicielem jest również Merkur Sportwetten.

Oferta Bonusów

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Totolotka to dołączając do społeczności graczy otrzymasz dwa bonusy na start. Pierwszy jest często stosowanym w zakładach bukmacherskich bonusem od depozytu, a drugi to darmowy zakład po zainstalowaniu aplikacji mobilnej. Poniżej wyjaśnimy dokładnie jak je odebrać i o co w nich chodzi. 

100% od pierwszego depozytu oznacza, że otrzymasz od bukmachera równowartość swojej pierwszej wpłaty na swoje konto bukmacherskie. Graniczna kwota w tym przypadku została ustalona na 1000 zł, więc wpłacając za pierwszym razem 1000 zł tyle samo otrzymasz od zakładów wzajemnych Totolotek. Jednak musisz zwrócić uwagę na to, że promocje ograniczona jest do pierwszego depozytu, więc jeśli za pierwszym razem wpłacić przykładowo 200 zł to tyle samo otrzymasz od bukmachera. 100% do 1000 zł dotyczy każdego pierwszego doładowania między 20 zł a 1000 zł. Oczywiście środki nie są dostępne do wypłaty od razu. Najpierw musisz nimi obrócić, czyi obstawić za nie zakłady. Jeśli chcesz wypłacić pieniądze bonusowe musisz  trzykrotnie obrócić depozyt i bonus po kursie minimalnym 1,90. Warunki te muszą być spełnione w ciągu 90 dni od daty pierwszej wpłaty. 

Drugą możliwością pozyskania środków od Totolotka jest zainstalowanie aplikacji mobilnej i przelanie minimym 20 zł na swoje konto. W ten sposób otrzymasz maksymalnie 49 złotych (100% od wpłaty). Regulamin wypłaty jest taki sam jak w przypadku pierwszego opisywanego bonusu lecz tym razem na obrócenie masz 30 dni od dokonania wpłaty.

Aplikacja mobilna Totolotek

bonus na aplikacje w totolotku
Lukas Podolski z aplikacją Totolotek

Szata graficzna aplikacji nie różni się od tego z czym mamy do czynienia w desktopowej wersji serwisu. Dlatego ciężko nam podsumować tę część oferty bukmachera. Naszym zdaniem główna strona internetowa nie jest przyjazna użytkownikowi, ale w przypadku aplikacji nie wygląda to aż tak źle. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja mobilna wydaje się być bardziej stabilna. Plusem na pewno jest fakt, że przygotowano wersję zawórko dla posiadaczy telefonów z systemem Android jak i dla użytkowników operujących na iOS. Oczywiście nie można zapominać o specjalnej promocji dla osób korzystających z aplikacji. Mało jest tego typu promocji na polskim rynku, wiec należy wyróżnić Totolotka za tę część.

Zakłady live

Niestety to kolejna kategoria, w której konkurencja lekko odjechała Totolotkowi. W tym przypadku po raz kolejny musimy zwrócić uwagę na brak przejrzystości i intuicyjności serwisu tego bukmachera. Naszym zdaniem zakładka live nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. A jak już przejdziemy do zakładów na żywo to ciężko znaleźć dyscyplinę, której się szuka (w naszym przypadku był to tenis). Sam live match tracker też nie powala na kolana tym bardziej, że – tak jak wspominany to w każdej recenzji – w dzisiejszym świecie zakładów bukmacherskich online to standard. Jeszcze raz podkreślamy, że cieżko zdobyć nowych klientów nie mając w ofercie streamingu online.

Metody płatności

W przypadku metod płatności otrzymujemy solidną dostępność zarówno sposobów wpłat jak i wypłat. Dla graczy zostały przygotowane takie platformy płatnicze jak Paysafecard, DotPay, Blik, Skrill czy też tpay. Oprócz tego użytkownicy mają możliwość deponowania środków przy użyciu kart płatniczych od VISY i MasterCard. Element, który wymaga lekkiego dopracowania to z pewnością szybkość wypłat. Jeszcze dwa lata temu nie przyczepilibyśmy się do tej części, ale obecnie kiedy np. STS i Totalbet oferują opcję ekspresowych wypłat trzeba też przygotować coś ekstra dla swoich klientów. W Totolotku wypłaty trafiają na konto gracza codziennie o godzinie 12:00, a dyspozycję musimy złożyć do godziny 10:00. Po tej godzinie pieniądze otrzymamy na koncie dopiero w następnym dniu roboczym.

Obsługa klienta

Istnieją trzy sposoby skontaktowania się z przedstawicielem bukmachera: czat, kontakt e-mailowy oraz infolinia. Numery telefoniczne oraz adres e-mail znajdziemy klikając w prawym górnym rogu w ikonę słuchawki lub w ikonę koperty. Biuro obsługi klienta działa codziennie w godzinach 8:00 – 23:00. Jeśli chcemy znaleźć odpowiedź na palące pytanie możemy również skorzystać z formularza FAQ, który został umieszony w zakładce menu. Otrzymamy tan informacje o pierwszych krokach w serwisie, rodzaju zakładów, oznaczeniu zakładów i wysokości limitów. Z kolei z najczęstszy sposób kontaktu, czyli czat z konsultantem dostępny jest w godzinach 9:30 do 20:00 (oprócz poniedziałków kiedy to konsultanci dostępni są od godziny 10:00)

Podsumowanie

Wiele pracy przed Totolotkem, żeby odzyskać pozycję na polskim rynku. W związku ze zmianami właścicielskimi bukmacher w ostatnim czasie skupił się na rozwoju punktów stacjonarnych i nie jesteśmy przekonani czy to jest odpowiednia strategia tym bardziej, że ruch online zaczyna być kluczowym dla zakładów wzajemnych w Polsce. A pod względem serwisu internetowego Totolotek zaczyna odstawać od konkurencji. Brak szybkich wypłat i brak transmisji streamingowych to największe dwa słabe punkty oferty Totolotka.