Bukmacherzy zawieszają rynki na NBA 2K20

w Świat, autor:

Kolejne złe wieści ze świata zakładów bukmacherskich. Operatorzy zostali zmuszeni zawiesić wszystkie rynki na turniej zawodowych koszykarzy NBA 2K Players Tournament w grę NBA 2K20, po tym jak doszło do wycieku wyników z tego wydarzenia. 

Spotkania miały być transmitowane na kanale ESPN na żywo, jednak okazało się, że zostały one nagrane wcześniej. Wyniki zawodów pojawiły się w Internecie, a w efekcie bukmacherzy musieli wycofać swoje oferty na to wydarzenie, by nie narażać się na straty.

Wyciek wyszedł na jaw, gdy jeden z niżej notowanych graczy tego turnieju, Derrick Jones postawił dużą liczbę zakładów na swoje zwycięstwo z jednym z faworytów całych zawodów, gwiazdą Brooklyn Nets, Kevinem Durantem.

W swoim oświadczeniu dla agencji Reuters, główny specjalista ds. kursów serwisu MyBookie.ag, David Strauss, powiedział:

Stało się jasne, że ktoś coś wiedział i że doszło do wycieku wyników. Jest to dla nas koszmarny scenariusz. Gdy wynik zostaje ujawniony, wycofujemy wszystkie kursy i sami szukamy informacji. Prawie zawsze można je znaleźć na forach lub na Twitterze. Początkowo uznaliśmy Kevina Duranta za faworyta, ale gdy… zakłady obstawiane były całkowicie jednostronnie na wygraną Jonesa, stało się dla nas oczywiste, że ktoś znał rezultat tego spotkania.

Skandal bukmacherski jest dużym ciosem dla i tak już mocno osłabionej branży, gdyż kwestionuje sens obstawiania wydarzeń esportowych. Turnieje w gry takie jak NBA 2K czy FIFA stały się obecnie ważnym punktem ofert bukmacherów, jednak zaistniała sytuacja stawia pod znakiem zapytania sens ich wystawiania. ESPN i Derrick Jones powinni teraz uderzyć się w pierś za narażenie operatorów na straty.

Naszym zdaniem

Wyciek wyników turnieju profesjonalnych zawodników w popularną grę komputerową, to kolejna absurdalna sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich. Jeszcze wczoraj informowaliśmy przecież o próbach wpłynięcia na rezultat spotkania towarzyskiego amatorskich klubów piłkarskich w Szwecji. Sytuacja operatorów zakładów bukmacherskich jest w tej chwili nie do pozazdroszczenia, a skandale takie jak ten mocno uderzają w wiarygodność wystawianych przez nich ofert. W tych trudnych czasach niezbędne jest włożenie maksymalnego wysiłku, by zadbać o to, by zdarzenia nadal dostępne do obstawiania, rozgrywane były w sposób uczciwy. W przeciwnym razie, nawet najbardziej zatwardziali typerzy mogą przestać grać, aż do momentu wznowienia poważnych rozgrywek sportowych.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/04/07/bookmakers-suspend-nba-2k20-all-pro-markets-after-leaks/