Bukmacher Fitzdares pomoże w walce z pożarami w Australii

w Świat, autor:

Prywatny bukmacher Fitzdares przeznaczy swoje wygrane z zakładów na Australian Open na wsparcie Czerwonego Krzyża w walce z pożarami lasów w Australii. Zarząd bukmachera jednocześnie zachęca inne podmioty ze świata sportu i zakładów bukmacherskich do podjęcia podobnych kroków.

Inspiracją dla Fitzdares był znany australijski tenisista greckiego pochodzenia, Nick Kyrgios, który obiecał, że za każdego zaserwowanego przez siebie asa przeznaczy 200$ na walkę z pożarami buszu. Sportowiec zaapelował również o wsparcie dla ofiar żywiołu do tamtejszego związku Tennis Australia.

Na temat inicjatywy charytatywnej Fitzdares wypowiedział się jego szef William Woodham„W przypadku spraw mających konsekwencje dla całego świata, takich jak ta, ważne jest, by wszyscy wspólnie pomogli Australii.”

Woodham dodał, że: „Fakt, że świat sportu tak bardzo się zaangażował jest dla nas ogromną inspiracją. Gdyby Nick Kyrgios nie zapoczątkował tego ruchu, mało prawdopodobne byśmy wzięli w tym udział, więc chcielibyśmy podziękować mu za przyspieszenie naszego opóźnionego przyrzeczenia. Lepiej późno niż wcale.”

„Chcemy, by cała branża sportowa zaangażowała się w tę pilną sprawę, a być może inni bukmacherzy pójdą naszym śladem. Jesteśmy tylko bardzo małą częścią ogromnego i potężnego ruchu. Jeśli ktoś chce być cyniczny w sprawie tej inicjatywy charytatywnej, to jego sprawa” – podsumował dyrektor generalny Fitzdares.

Od września pożary w Australii spowodowały śmierć co najmniej 27 osób i wpłynęły na życia tysięcy innych ludzi. Zniszczone została 10,3 miliona hektarów lasów w całym kraju i wedle szacunków pozbawiły one życia blisko pół miliarda zwierząt.

Naszym zdaniem 

Sport budzi w ludziach na całym świecie bardzo różne emocje, jednak piękną stroną tej dziedziny naszego życia jest fakt, że zbliża ludzi. Ostatnie wydarzenia na Antypodach pokazały, że w trudnych sytuacjach sportowcy i organizacje skupione wokół tej branży potrafią zmotywować się, by wesprzeć ważne inicjatywy charytatywne. Katastrofa naturalna w Australii może mieć wpływ na życie ludzi nie tylko w tym konkretnym rejonie globu, ale i na całym świecie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę drastyczne zmiany klimatu, które dotykają w ostatnich latach naszej planety. Kroki podjęte przez Nicka Kyrgiosa i bukmachera Fitzdares są godne naśladowania i z pewnością zasługują na duże słowa uznania.

Źródło: https://www.tennisworldusa.org/tennis/news/Australian_Tennis/82638/fitzdares-donates-for-bushfire-crisis-thanks-nick-kyrgios-for-starting-movement/