Betsson parafuje umowę partnerską z ibet

w Świat, autor:

Szwedzka grupa gamingowa Betsson AB podpisała umowę o partnerstwie z ibet. Strona nowego bukmachera ma wystartować w maju tego roku, tuż przed rozpoczęciem piłkarskich Mistrzostw Europy. ibetnależy Claymore Group, której kapitał znajduje się na Malcie. Spółka ta znana jest z prowadzenie jednego z największych operatorów gaminowych w Azji – LeTou.

W związku z umową o partnerstwie, Betsson i ibet mają współpracować na polu technologicznym oraz współdzielić kursy. Póki co jednak nie za wiele wiadomo na temat szczegółów tej współpracy.

Dyrektor generalny Betsson AB, Pontus Lindwall powiedział: „Jest to dla nas pod wieloma względami kamień milowy. Nie tylko pokazuje to, że posiadamy konkurencyjnego bukmachera, ale również ukazuje jak mocne platformy technologiczne grupy mogą oferować nowe możliwości na polu B2B. Jesteśmy dumni, że Claymore Group wybrał nas jako dostawcę dla swojego przedsięwzięcia skierowanego na Europę.”

W temacie współpracy z Betsson wypowiedział się również prezes Claymore Group, Paul Fox„Claymore Group ma ambitne plany dla ibet na 2020 rok, a nasze partnerstwo jest bardzo ważne, gdyż naszym celem jest powtórzenie sukcesu, z którego cieszyliśmy się w Azji dzięki LeTou.”

To nie pierwsza duża umowa Betsson AG w ostatnich tygodniach. Pod koniec roku szwedzka spółka wykupiła 75% udziałów w brazylijskim operatorze wyścigów konnych Suaposta Racing. Dzięki temu, Szwedzi uzyskają dostęp do tamtejszego rynku, który wkrótce ma być regulowany.

Betsson AG – kilka słow o firmie

Istniejąca od 2001 roku spółka specjalizująca się w grach hazardowych online. Została założona w Londynie przez trzech Szwedów – Fredrika Sidfalka, Henrika Berquista i Adersa Holmgrena. W portfolio tej grup znajdziemy m. in. zakłady bukmacherskie, kasyna online, poker czy Bingo oraz marki takie jak Betsson, Betsafe i NordicBet. Na tę chwilę żadna z jego marek nie posiada licencji na działalność na polskim rynku.

Naszym zdaniem

Ostatnie tygodnie były dla grupy Betsson bardzo intensywne. Poza zawarciem umów i transakcji z ibet i Suaposta Racing, szwedzka grupa zdecydowała się także wycofać operatora Betsafe z duńskiego rynku, zapowiadając skupienie swojej uwagi wokół marki NordicBet. Mimo iż Betsson AG należy do największych graczy na europejskim rynku gamingowym, jego usługi w dalszym ciągu są niedostępne na typerów z naszego kraju. W przypadku zmiany tego stanu rzeczy, poinformujemy Was o tym niezwłocznie.

Źródło: https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/01/13/betsson-inks-new-partnership-with-ibet/