Betfair obniża kursy na wygraną D. Trumpa w wyborach

w Świat, autor:

Po bardzo intensywnym tygodniu w amerykańskiej polityce, bukmacher Betfair zdecydował się na obniżenie kursów na zwycięstwo Donalda Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. 

Głównym powodem korekty oferty kursowej było uniewinnienie obecnego Prezydenta USA przez tamtejszy Senat od zarzutów domniemanego nadużycia władzy oraz blokowania prac Kongresu. Ponadto, na korzyść Trumpa działają problemy w szeregach Partii Demokratycznej, która nie była w stanie wyłonić zwycięzców w prawyborach w stanie Iowa. Wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta z ramienia tej partii są senator stanu Vermont Bernie Sanders oraz Pete Buttigieg znany do tej pory głównie z działalności na szczeblu lokalnym.

Kurs na wygraną obecnego prezydenta w tegorocznych wyborach w Betfair wynosi obecnie 8/11 (1,73). Kurs na Sandersa u tego samego buka kształtuje się obecnie na poziomie 11/2 (6,50), a na Buttigiega 16/1 (17,0). Warto odnotować, że kursy na tego ostatniego regularnie spadają – dwa tygodnie temu wynosiły 39/1 (40,0), a rok temu 999/1 (1000).

Na temat oferty swojej firmy wypowiedział się rzecznik bukmachera Betfair, Sam Rosbottom: „Do tej pory na zakład kto zostanie następnym Prezydentem Stanów Zjednoczonych postawiono ponad 11 000 000 funtów, przy czym kursy na ponowny wybór Donalda Trumpa w tym roku są najniższe, odkąd są dostępne na Betfair Exchange, po jego przemowie w Kongresie kurs na wybranie go na kolejną kadencję wynosi 8/11. (…) Mimo iż Trump przewodzi stawce, wyścig o kandydaturę partii Demokratycznej staje się coraz gorętszy i wyklarował się drugi faworyt Wyborów Prezydenckich 2020 w USA, po tym jak typerzy ustalili kurs na Berniego Sandersa na poziomie 11/2, przy kursie 49/1 w ubiegłym roku”.

Naszym zdaniem

Polityka w ofertach bukmacherów od zawsze cieszyła się wzięciem i nie inaczej jest również w przypadku zakładów na wygranie wyborów w USA, a także prawyborów w partii Demokratycznej, które mają wyłonić rywala dla urzędującego Donalda Trumpa. W maju tego roku wyboru prezydenta dokonają również Polacy, a zakłady na to wydarzenie już teraz są dostępne w ofertach bukmacherów.

Źródła: https://sbcnews.co.uk/sportsbook/2020/02/06/betfair-shortens-trump-re-election-odds-following-iowa-chaos/